יועץ קרינה

עצם העובדה שלא ניתן לראות קרינה בעיניים איננה אומרת שלא ניתן למדוד אותה או לחזות אותה. אבל גם עצם העובדה שניתן למדוד את הקרינה באמצעות ציוד מדידה משוכלל לא מספיקה, צריך להבין מה מודדים , האם הנתונים שקיבלנו עומדים בתקנים ובמידה שהנתונים אינם עומדים בתקנים כיצד פועלים כדי לפתור את הבעיה ולהוריד את רמת הקרינה לרמה תקינה ,לכן דרוש יועץ קרינה על מנת שינתח לאו דווקא מה שקורה היום בסביבה נתונה אלא מה יקרה מחר, לאחר שבאזור יבנה מבנה, יקום מפעל, תוקם אנטנה סלולרית וכיוצא באלה. במצבים כאלה היועץ למעשה מבצע חיזוי קרינה. תחזית זאת חיונית בתכנון והקמה של פרויקטים שונים.

מי זקוק ליועץ קרינה

ייעוץ קרינה מיועד בדרך כלל לאנשי מקצוע ובעלי תפקידים המעורבים בפרויקטים הנדסיים ובהקמת תשתיות שונות. הדברים אמורים למשל בקבלנים וכן ביזמי בניה. גם יועצי חשמל וגורמים אחרים זקוקים לייעוץ קרינה. בפרויקטים של בניה חדשה, בחיזוק תשתיות נדרש הייעוץ. יעוץ קרינה לתמ"א 38 הוא חובה כדי לקבל אישורי בניה. לייעוץ קרינה עשויים להידרש גם מרכזים לוגיסטיים ומפעלים, מוסדות חינוך, פרויקטים של בניה ירוקה, אדריכלים ואחרים.

מתי זקוקים לייעוץ קרינה

שלא כמו בדיקות קרינה, המבוצעות לצורך הבנה של מצב נתון (עבור אנשים פרטיים או בעלי עסקים) ייעוץ קרינה נעשה בזמן תכנון של פרויקטים ובמהלכם. הייעוץ נעשה למשל כאשר רוצים להגיש תוכניות לאישור הגורמים המוסמכים וכן כאשר רוצים לקבל אישורי בניה או אישורי אכלוס. לאורך ביצוע של פרויקטים הייעוץ חשוב ביותר שכן זה הזמן שבו חייבים לאסוף נתונים וקל למדי לבצע שינויים או תיקונים לצורך הפחתת חשיפה או יצירת קרינה. כדאי לדעת כי אנו מבצעים חיזוי קרינה באמצעות תוכנה המבוצע על ידי גורם מוסמך מספק תמונת מצב אמינה וחשובה.

מי מבצע בדיקות קרינה ומתן ייעוץ

לצורך ביצוע בדיקות קרינה כדאי לפנות לגורם אמין, איכותי ומוסמך. מהנדס מוסמך המוכר לעניין זה על ידי המשרד להגנת הסביבה מהווה בחירה טובה מאוד. יש להקפיד על כך כי היועץ בקיא בשימוש במכשירי המדידה המקובלים, המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. מי שמבצע עבורכם בדיקות קרינה או מספק ייעוץ וחיזוי בנושא צריך להיות בעל ניסיון ניכר, ידע בקרינה אלמ"ג וידע מוכח בביצוע חיזוי קרינה מתשתיות חשמל.

צרו עמנו קשר ותקבלו הצעה ליעוץ וחיזוי קרינה ממהנדס מוסמך המשרד להגנת הסביבה

ליאור 054-3020555 או במייל liorbres@gmai.com

 

 

 

 

 

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות